بررسی فیلم سینمایی tenet 2020 به زبانی قابل درک

 

نقد فیلم سینمایی Tenet 2020


نقد فیلم تنت - اثری جسورانه و با مفهوم از کریستوفر نولان

نجات دهنده ای میان گذشته و آینده

مقدمه

بررسی فیلم سینمایی Tenet 2020 به زبانی قابل درک یا بهتر است بگوییم به زبانی ساده تر بهتر است ، چرا که فهمیدن علمی همچون فیزیک ، فلسفه و منطق در کنار یکدیگر ، آن هم برای بیننده عاشق سینمای سبک اکشن یا علمی تخیلی کمی دشوار است ، اما به هر حال برای کسانی که این فیلم را ندیده اند قبل از شروع " صدا و تصاویر اطراف را فیلتر کنید و هوشمندانه تماشا کنید چرا که نولان برای شما پیامی دارد " ما در قلب یک هزارتو گم هستیم و از آن جا که حق انتخاب داریم مسیرهای بی شماری پیش روی ماست اما مسیری که می خواهیم از آن رد شویم ما را احساس می کند . در ادامه با برگ دانلود همراه باشید . . . 

تریلر فیلم انگاشته 2020

 

 

تاخیر در اکران Tenet

پس از آثار زیبای کریستوفر نولان ، همچون Inception و Interstellar  که از دید بسیاری از منتقدان و اهالی سینما ، سایت های امتیاز دهنده و عاشقان فیلم های این کارگردان جزء برترین کارهای او و شاید بهترین آثار سینمای جهان هستند ، قرار بر این شد که اثری دیگر از این کارگردان در آینده ای نزدیک به اکران در آید اما با همه گیری ویروس کرونا ، انتظار ما با سر و صدا و هیاهوی تبلیغات این فیلم تواَمان شد ، بعد از تاخیر خوردن های مکرر بالاخره تنت آمد و حال قصد ما این است که ثابت کنیم آیا این همه هیاهو ارزشش را داشت یا خیر .

بالاخره اننتظارها به پایان رسید و یازدهمین اثر سینمایی نولان بر قاب جادویی سینما نقش بست، یکی از مهمترین و خاص ترین فیلم های نولانی طوفانی از زمزمه های مثبت ومنفی ایجاد کرد .

 

بررسی فیلم سینمایی تنت 2020

 

Tenet و ساختارهای مشابه سایر آثار نولان

Tenet همچون دیگر آثار نولان مغز شما را به چالش می کشد ، این فیلم همچون دالان تاریکی است که باید با یک چراغ قوه در آن بگردید ، کشف کنید ، به جلو حرکت کنید و در حین جلو رفتن به راهروهایی می رسید که ادامه دادن آنان به دیگر آثار این مغز متفکر منتهی می شود . بهتر است بگوییم تنت انعکاس فیلم های Inception ، Interstellar ، و Dunkirk است .

اما آیا جملات تعریفی که درباره این فیلم بیان می کنیم ، درخور نام آن هست یا همه سر و صداها برای یک اثر معمولی بوده است . برای رسیدن به پاسخ با ما همراه باشید ...

 

تنت انعکاس فیلم های Inception ، Interstellar ، و Dunkirk است

 

داستان Tenet درباره چیست 

داستان tenet از رازی پرده بر می دارد که شاید بسیاری از انسان ها آنچنان توجهی به آن نمی کنند و آن راز در یک کلام " زمان " است . زمانی که از گذشته تا آینده بی نهایت بار تکرار شده است و خواهد شد .

نمی خواهم بحث را علمی کنم ، به اندازه کافی محتوای فیلم با مغز و احساسات شما بازی می کند و در قسمت های مختلفی از فیلم کاراکترها در باره مسئله زمان معکوس صحبت می کنند ، آنجاست که باید یا کتاب های فیزیک را بدست بگیرید یا اینکه فقط از سکانس های اکشن و لوکیشن های زیبای فیلم لذت ببرید .

Tenet چیست و چه هدفی را دنبال می کند 

Tenet یک آژانس یا بهتر است بگوییم تشکیلاتی سری و وابسته به سرویس های اطلاعاتی دولت است که نیاز به یک نیروی زبده ، قابل اعتماد و فوق العاده حرفه ای دارد تا بتواند جهان را از خطر بزرگی که در کمین جان همه انسان های روی زمین است نجات دهد و برای انجام این ماموریت چه کسی بهتر از " جان دیوید واشنگتن " در نقش مامور از دنیا بی خبر داستان .

چرا از دنیا بی خبر ، این جمله را با دیدن ابتدای فیلم متوجه خواهید شد ، چرا که قهرمان داستان قربانی Tenet است . او زمانی که چشم هایش را باز می کند خود را وسط جهنم این ماموریت وحشتناک می بیند ، اما آیا انگاشته ای با روحیات والای انسانی و شخصیتی به دور از کشتار و خون ، می تواند این ماموریت را به سرانجام برساند .

 

قهرمان داستان قربانی Tenet است . او زمانی که چشم هایش را باز می کند خود را وسط جهنم این ماموریت وحشتناک می بیند

 

درک فیلم توسط بیننده 

فیلم تنت ، تا چه حد در دنیای فیزیک معکوس و پیکان زمان فرو رفته است . باید عرض کنم که تا حدی که قهرمان داستان هم به طور کامل قدرت درک این ساختار تو در تو را ندارد ، پس چطور من و شمای بیننده آن را درک خواهیم کرد .

جان دیوید واشنگتن در فیلم تنت 2020
دوس داری بدونی قراره چیکار کنیم ؟ فک نکنم دوس داشته باشم

 

سکانس های غیر خطی ، امتیازی مثبت 

شاید یک منتقد آماتور داستان این فیلم را یک داستان خطی بداند یا صحنه ها بدلیل قطع شدن و شروع شدن از صحنه ای دیگر را نکته ای منفی بداند اما هرگز این چنین نیست . برعکس ، نکته هوشمندانه ای که نولان در سکانس ها و لوکیشن های تنت بکار برده است ، صرف نظر کردن از پرداختن به قسمت هایی است که فقط در آن حرکاتی همچون راه رفتن ، یا صحبت های اضافی جریان دارد . بطوری که پایان هر سکانس به شروع سکانس هیجانی دیگر بدل می شود .

tenet فیلمی متفاوت از نولان

کل لحظات این فیلم به دو قسمت تقسیم می شود ، یا صحبت های علمی و سنگین با بار معنایی که درک آن برای بیننده سنگین است و یا صحنه های بسیار هیجانی سینمایی است ، صحنه هایی که از واقعیت و مواد قابل لمس واقعی در آنها استفاده شده است همچون صحنه انفجار هواپیمای حمل کالاهای آزاد در Freeport که بصورت کاملا واقعی یک هواپیمای بویینگ به دستور نولان منفجر می شود تا با این کار به بیننده بگوید هنوز سینما اصالتش را از دست نداده است که این مسله به خودی خود یکی از بارزترین نکات مثبت فیلم tenet میباشد . اگر غرق در واقعیت فیلم شوید فرصت نوشیدن یک لیوان آب را هم نخواهید داشت ، اما اگر لحظه ای غافل شوید قطعا در میان فیلم نیاز به فنجانی قهوه خواهید داشت تا خوابتان نبرد . ( حتما با دقت کامل به فیلم نگاه کنید ).

 

زمان معکوس در فیلم تنت

 

فیلمی خسته کننده یا مبهوت کننده

Tenet شما را بین گذشته ، حال و آینده سرگردان خواهد کرد ، آیا می توانید تصمیم بگیرید که از کدام مسیر حرکت کنید ، به جلو بروید یا همانطور که رو به جلو حرکت می کنید در مسیر زمان بصورت معکوس به عقب بازگردید . چگونه می شود هم چراغ را روشن کردن و در همان لحظه خاموش ؟

 

اگر غرق در واقعیت فیلم شوید فرصت نوشیدن یک لیوان آب را هم نخواهید داشت ، اما اگر لحظه ای غافل شوید قطعا در میان فیلم نیاز به فنجانی قهوه خواهید داشت تا خوابتان نبرد

 

اگر با این جملات گیج و خسته می شوید هرگز به سمت این فیلم نروید چون سرتاسر داستان پر از تناقض و تصمیم گیری بین مسیرهای چندگانه است . این فیلم سفری است با ماشین زمان ، سفری که شما را درگیر ذهن خلاق و پیچیده نویسنده داستان می کند .

جهان فیلم ، یک جهان باز و قابل تغییر است ، کسانی که به این علم دست یافته اند می توانند با ماشین زمان سرنوشت را تغییر دهند ، تغییر سرنوشت ، یعنی جلوگیری از وقوع جنگ جهانی سوم به دست کیست ؟ آیا در چنین دنیایی می توان به کسی اعتماد کرد ، ماجرا بسیار پیچیده است . ماجرایی که بدست دو مامور قرار است حل شود  ، پرونده ای حساس ، خطرناک و سنگین .

جمع بندی 

در مقاله " بررسی فیلم سینمایی Tenet 2020 به زبانی قابل درک " هدف ما ارائه یک دید کلی درباره فیلم tenet یا انگاشته بود و تا جایی که ممکن بود از اسپویل شدن داستان جلوگیری کردیم . اما هدف کریستوفر نولان از ساخت فیلم های اینچنینی چیست ، اینکه نولان چه پیامی را در این فیلم به ما می رساند شاید در آینده مشخص شود . ولی در کل فیلم از لحاظ صدا گذاری بسیار خوب عمل کرده و در بیشتر صحنه ها مات و مبهوت تصویر تلفیق شده با موسیقی خشن خواهید شد و البته صحنه هایی که تابحال در هیچ فیلم دیگری دیده نشده ، صحنه هایی از نبردهای معکوس ، رد شدن شلیک گلوله ای معکوس از بدن و یا سرمازدگی در آتش از آن دست اتفاقات جالب این فیلم می باشد که منابع علمی معتبر دارد .

امیدوارم از نیم نگاهی که به فیلم انگاشته 2020 داشتیم خوشتان آمده باشد .


مطالب پیشنهادی


نقد و بررسی فیلم مرد نامرئی 2020 The Invisible Man

نقد و بررسی سریال see

ترسناک ترین فیلم های 2019

 

۵
از ۵
۲ مشارکت کننده
ادامه مطلب

برگ دانلود در راستای نیاز کاربران فضای مجازی به فایل های به روز شده و البته نسخه های اصلی برنامه های کاربردی و فایل های مالتی مدیا و نیاز به مقالات و کتاب های الکترونیکی و هر آنچه مورد استفاده کاربران در زمینه کامپیوتر ، موبایل ، فناوری و تکنولوژی است اقدام به تولید محتوای مورد نیاز کرده است . امیدواریم که بتوانیم مرجعی برای دانلود پارسی زبانان باشیم .
طبیعتاً همچون سایر وبسایت ها ، برگ دانلود نیز بر اساس اصول خاصی به کار خود دامه خواهد داد :
1_ اصول استفاده صحیح از سایت
2_ موارد نیاز

برای مطاله راهنمای استفاده صحیح از مطالب سایت برگ دانلود به صورت کامل به ادامه مطلب بروید.

​​​لطفاً اگر مشکلی در دانلود فایل ها همچون ، خرابی لینک دانلود یا هر گونه ایراد یا نقصی در مطالب وجود داشت از طریق بخش نظرات همان پست با ما در میان بگذارید تا خیلی سریع مشکل را برطرف سازیم . با این کار کمک بزرگی به ما می کنید .

​برگ دانلود یکی از مراجع بروز فناوری

​​​​برگ دانلود فقط با آی پی ایران قابل مشاهده می باشد

​راهنمای استفاده صحیح از مطالب سایت

​​نرم افزارهای ضروری

گذر از کرمچاله

سفری به دل تاریک سیاهچاله با مورگان فریمن

آفیس 2019

جدیدترین آپدیت آفیس 2019

​​​مطالب تصادفی

سریال see

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش