نقد و بررسی فیلم مرد نامرئی 2020 The Invisible Man

مرد نامرئی 2020

نقد و بررسی فیلم مرد نامرئی 2020 (The Invisible Man 2020) 

The Invisible Man 2020 ، فیلمی سینمایی زیبا ، ترسناک و مهیج محصول سال 2020 می باشد . این فیلم دیدنی برگرفته شده از رمانی قدیمی به همین نام است که در سال 1897 توسط اچ جی ولز نوشته و منتشر شد . از روی این کتاب بارها و بارها فیلم هایی با عنوان مرد نامرئی ساخته شد که گاهی موفق و گاهی هم ناموفق بودند ، همچون فیلمی که با همین عنوان در سال 1933 ساخته شده بود و نتوانست نظر تماشاگران دوران خود را آن طور که باید به خود جلب کند . یا نمونه فیلم های the invisible man که در تصاویر زیر می بینید .

مرد نامرئی 1933

رمان مرد نامرئی به قلم اچ جی ولز درباره دانشمندی نابغه بود که توانسته بود به فرمول نامرئی شدن دست پیدا کند و به همین دلیل می توانست بوجود آورنده داستان های زیادی باشد .

اقتباس های زیادی از این رمان شد و همانطور که پیش تر هم گفتیم این اقتباس ها منجر به ساخته شدن چندین مورد از این فیلم گشت . شاید یکی از عجیب ترین این فیلم ها متعلق به سال 2000 باشد با بازی کوین بیکن که پس از دستیابی به فرمول نامرئی شدن دچار انحرافات اخلاقی شد و . . .

 

invisible man

 

مرد نامرئی

 

بررسی فیلم The Invisible Man 2020

فیلم The Invisible Man 2020 ، محصول شرکت Universal pictures (یونیورسال پیکجرز) به کارگردانی و نویسندگی لی ونل در استدیوی فیلم سازی بلوم هاس (Blumhouse)، ساخته شد . بازیگر توانمند این فیلم خانم الیزابت ماس در نقش سیسیلیا کاس در کنار الیور جکسون کوهن در نقش ادرین گریفیم ( مرد نامرئی فیلم و دانشمند نقش منفی فیلم ) ایفای نقش می کند . البته بازیگران دیگری در فیلم مرد نامرئی 2020 ایفای نقش می کنند که به صورت کامل در وبسایت IMDB موجود است .

این فیلم استرالیایی در تاریخ 27 فوریه 2020 (8 اسفند 98) به اکران عمومی در سینماهای این کشور درآمد وسپس در سینماهای ایالات متحده به روی پرده رفت . اما ما در اینجا قصد داریم برخلاف نقد های استاندارد ، داستان فیلم و نقد را در هم بیامیزیم تا برای خواندن شما دوستان عزیز هیجان بیشتری داشته باشد :

 

الیزابت ماس 2020

 

در ابتدای این فیلم ، سیسیلیارا می بینم که با چهره ای پر از وحشت و نقشه ای از پیش تعریف شده از خانه ای ویلایی پا به فرار گذاشته که تا جاده ی اصلی و پس از گذر از قسمتی کوچک و جنگلی باید بدود و از آن خانه تا می تواند دور شود ، چرا که جانش در خطر است . اما سیسیلیا را چه چیز آنقدر ترسانده که تمام توانش را برای فرار از خانه گذاشته ، در این سکانس بیننده دچار استرس و ترسی قابل توجه می شود چرا که سیسیلیا آنقدر وحشت زده می گریزد و به پشت سر نگاه می کند و می دود که گویی یک موجود خبیث ماورائی یا حیوانی وحشی به دنبال اوست که اگر او را بیابد تکه تکه می کند ، اما پس از اینکه سیسیلیا به جاده ی اصلی می رسد و سوار بر ماشین می شود ، می بینیم که شخص تعقیب کننده همسر اوست که در این قسمت فیلم یک چهره ی عادی و غیرترسناک دارد . شاید کارگردان می توانست شکل فرار سیسیلیا را کمی غیر ترسناک تر کند یا حداقل چهره ی همسرش را در این قسمت نشان ندهد . اما در کل ، این سکانس بیننده را متحیر و حس عمیق ترس و ماجراجویی را در او بوجود می آورد .

 

فیلم the invisible man

 

سیسیلیا آنقدر وحشت زده می گریزد و به پشت سر نگاه می کند و می دود که گویی یک موجود خبیث ماورائی یا حیوانی وحشی به دنبال اوست که اگر او را بیابد تکه تکه می کند

اما در اواسط فیلم بیننده متوجه می شود که علت ترس و فرار این زن درد دیده چیست ، علتی که شاید برای هر زن دیگری هم دلیلی قانع کننده می توانست باشد . فرار از دست مردی بیمار و دانشمندی نخبه که از علمش در جهت اعمال منفی و اذیت و آزار همسرش استفاده می کند . این دانشمند (ادرین گریفیم)توانسته به راز بزرگی در علم فیزیک دست یابد ، او می تواند به صورتی کاملا نامرئی ، آزادانه در هر جایی که می خواهد رفت و آمد کند و در حالت نامرئی همسرش را هم آزار دهد .

شاید کارگردان می توانست شکل فرار سیسیلیا را کمی غیر ترسناک تر کند یا حداقل چهره ی همسرش را در این قسمت نشان ندهد . اما در کل ، این سکانس بیننده را متحیر و حس عمیق ترس و ماجراجویی را در او بوجود می آورد .

سیسیلیا پس از فرار در خانه ی یک دوست زندگی می کند (جیمز لانیر و دخترش سیدنی لانیر )، اما با اینکه خبر مرگ ادرین به گوششان می رسد باز هم یک حس دلهره ی عجیب با او همیشه همراه است ، و حضور همسرش را در این خانه حس می کند . حتی یه روز که حس میکند ادرین دارد به او نگاه می کند در خانه می گردد و در اصلی را باز میکند لحظاتی در حیاط خانه می ایستد . در این قسمت فیلم که سیسیلیا در حیاط ایستاده است ، بیننده ناگهان دم و بازدم ادرین را می بیند ، بخار هوای سردی که از دهان سیسیلیا بیرون می آید ، از دهان ادرین نامرئی هم که در کنار او ایستاده  بیرون می آید اما سیسیلیا متوجه نمی شود ، ولی بیننده می بیند و این صحنه ی جالبی از فیلم است .

 

بخار هوای سردی که از دهان سیسیلیا بیرون می آید ، از دهان ادرین نامرئی هم که در کنار او ایستاده بخار هوای سرد بیرون می آید اما سیسیلیا متوجه نمی شود ، ولی بیننده می بیند و این صحنه ی جالبی از فیلم است .

 

در سکانسی زیبا هم یک روز که سیسیلیا به حضور ادرین شک می کند با موبایل او تماس می گیرد و صدای ویبره موبایل آدرین را از اتاق زیر شیروانی می شنود ، بنابراین به آنجا رفته و موبایل را میابد ، در حالی که از ترس به خود می لرزد ، سطلی از رنگ را به صورت تقریبی (حس اینکه ادرین در موقعیت x ایستاده ) در هوا میریزد و صورت آدرین در این قسمت سفید شده و بیننده برای اولین بار صورت پوشیده آدرین را که پر از رنگ است می بیند .

نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که چرا صدای پای ادرین در این خانه چوبی به گوش نمی رسد حتی وقتی از پله های اتاق زیر شیروانی بالا می آید .به هر صورت در قسمت های پایانی فیلم سیسیلیا با یک نقشه ی تقریبا حرفه ای قاتل اصلی فیلم را از بین می برد.

 

نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که چرا صدای پای ادرین در این خانه چوبی به گوش نمی رسد حتی وقتی از پله های اتاق زیر شیروانی بالا می آید .

 

اما نقد منفی که من نویسنده می توانم در اینجا داشته باشم این است که در قسمتی از فیلم سیسلیا یکبار به جرم قتل به زندان می افتد ، اما به پلیس ثابت می شود که قتل کار او نیست و قاتل یک موجود نامرئی است ، سیسیلیا زمانی که آزاد می شود و در آخر فیلم با همان نقشه ای که یکبار ادرین برای کشتن مقتول انجام داد ، خود ادرین را به قتل می رساند  ، خب نکته اینجاست که با تجربه ی قبلی پلیس از این شکل قتل ، چطور سیسیلیا به همان شکل ادرین را می کشد و پلیس را دور می زند . چنین چیزی کمی با منطق جور در نمی آید .

به هر روی ، دیدن این فیلم زیبا را به کسانی که هنوز موفق به دیدنش نشده اند پیشنهاد می دهیم . با اینکه نقد فیلم برای کسانی است که فیلم را دیده اند ، ما در این نقد سعی کردیم کمترین تعریف را از داستان کرده باشیم و چگونه نامرئی شده ادرین را هم نگفتیم ، برای آن دسته از عزیزانی که بعد از خواندن این نقد فیلم را می بینند .


 

نقاط قوت و ضعف فیلم مرد نامرئی 2020

نقاط قوتنقاط ضعف
صدا گذاری عمیق و دلهره آورداستان تا حدودی بی تنوع
لوکیشن های زیبا و منطبق با داستانپایانی تقریبا ضعیف
هیجان در سرتاسر فیلم 

 

مطالب پیشنهادی


ترسناک ترین فیلم های 2019

نقد و بررسی سریال see

۵
از ۵
۱۸ مشارکت کننده
ادامه مطلب

برگ دانلود در راستای نیاز کاربران فضای مجازی به فایل های به روز شده و البته نسخه های اصلی برنامه های کاربردی و فایل های مالتی مدیا و نیاز به مقالات و کتاب های الکترونیکی و هر آنچه مورد استفاده کاربران در زمینه کامپیوتر ، موبایل ، فناوری و تکنولوژی است اقدام به تولید محتوای مورد نیاز کرده است . امیدواریم که بتوانیم مرجعی برای دانلود پارسی زبانان باشیم .
طبیعتاً همچون سایر وبسایت ها ، برگ دانلود نیز بر اساس اصول خاصی به کار خود دامه خواهد داد :
1_ اصول استفاده صحیح از سایت
2_ موارد نیاز

برای مطاله راهنمای استفاده صحیح از مطالب سایت برگ دانلود به صورت کامل به ادامه مطلب بروید.

​​​لطفاً اگر مشکلی در دانلود فایل ها همچون ، خرابی لینک دانلود یا هر گونه ایراد یا نقصی در مطالب وجود داشت از طریق بخش نظرات همان پست با ما در میان بگذارید تا خیلی سریع مشکل را برطرف سازیم . با این کار کمک بزرگی به ما می کنید .

​برگ دانلود یکی از مراجع بروز فناوری

​​​​برگ دانلود فقط با آی پی ایران قابل مشاهده می باشد

​راهنمای استفاده صحیح از مطالب سایت

​​نرم افزارهای ضروری

گذر از کرمچاله

سفری به دل تاریک سیاهچاله با مورگان فریمن

آفیس 2019

جدیدترین آپدیت آفیس 2019

​​​مطالب تصادفی

سریال see

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش