بررسی بازی Resident Evil 3 Remake رزیدنت اویل

resident evil 3 remake

Resident Evil 3 Remake نقد و بررسی

رزیدنت اویل 3 ریمیک (بازسازی رزیدنت اویل 3)

آیا خاطره ی ترسناک مقابله با نمسیس را به یاد می آورید ، آیا صدای پای حاصل از راه رفتن در کوچه پس کوچه های تاریک و نمور و پر از خون و ترس در راکون سیتی همچنان در ذهنتان مانده است ؟ پس آماده باشید چرا که Resident Evil 3 Remake باز هم آمده است تا خاطرات ترسناک بیافریند ... در ادامه با برگ دانلود همراه باشید . 

مطمعنا خیلی از شما عاشقان رزیدنت اویل مثل من با رزیدنت اویل 3 خاطرات فراموش نشدنی دارید ، من که رزیدنت اویل 3 را بهترین نسخه ی این چندگانه فوق العاده زیبا می دانم ، اگر شما هم همین عقیده را دارید ، پس باید به شما تبریک بگم چرا که بازسازی این بازی زیبا و به یاد ماندنی را می توانید بازی کرده و باز هم لذت راه رفتن ، فرار کردن ، جنگیدن و شلیک کردن در شهر راکون سیتی را در برابر زامبی های وحشتناکش تجربه کنید .

خیلی از شما گیمرها و بازی خورهای قدیمی عزیز ، از نسخه بازسازی شده ی رزیدنت اویل 3 ، آنطور که باید رضایت نداشتید و انتظار این را داشتید که شباهت بیشتری بین اصل بازی Resident evil 3 و نسخه Remake وجود داشته باشد یا بهتر است بگوییم که رزیدنت اویل در این بازسازی پایبند به اصالتش نبوده است ، اما نسخه ی ریمیک از نظر خیلی از گیمرها و منتقدان بازی ، یک بازی ترسناک با اکشنی خاص و زیبا بوده که امتیازات خوبی رو هم دریافت کرده . این بازی می تواند ساعت ها شما را میخکوب کند و شما قطعا شاهد خلق صحنه های زیبایی در جریان بازی خواهید بود ، مخصوصا مبارزه با نمسیس که یکی از جذاب ترین قسمت های RE3 Remake می باشد ، اما اگر نظر من را بخواهید گیمرهایی که سن کمتری نسبت به قدیمی تر ها دارند بیشتر از رزیدنت اویل 3 ریمیک لذت می برند .

 

نمسیس

 

رزیدنت اویل 3 ریمیک را خارج از بحث گرافیک چشم نوازش و گیم پلی زیبایش بخواهیم بدون تعصب و با توجه به اینکه قرار این بوده است که بازسازی شده ی نسخه 1999باشد قضاوتش کنیم ، باید بگویم متاسفانه به غیر از دارا بودن تعدادی از شخصیت های گذشته و برخی از اتفاقات نسخه (Resident Evil 3) ، فاصله قابل توجهی از اصل داستان گرفته است . اگر رزیدنت اویل 2 ریمیک را تجربه کرده اید و از اختلافش با رزیدنت اویل 2 ناراحت شده اید ، با تجربه ی این نسخه از ریمیک کلا ناامید خواهید شد .

اگر رزیدنت اویل 2 ریمیک را تجربه کرده اید و از اختلافش با رزیدنت اویل 2 ناراحت شده اید ، با تجربه ی این نسخه از نام "ریمیک" کلا ناامید خواهید شد .

قصدم این نیست که باعث از بین رفتن لذت این گیم زیبا شوم و یا اینکه داستان این سری را جوری نقد کنم که عاشقان این چندگانه ی زیبا را ناامید کنم ، اما حقیقتا داستان شکل دیگری به خود گرفته است ، بگذارید کمی ماجرا را بشکافم و کمی به عقب برگردیم یعنی به خط داستانی و شکل بازی رزیدنت اویل 3 که حتما در خاطر دوستدارانش حک شده است .

آیا مکان های متنوع و خیابان های راکون سیتی را به یاد دارید ، آیا بیمارستان و اداره پلیس این شهر غرق در خون را به یاد دارید ، چه زیبا بود خاطره ساعت ها گشت و گذار در خیابان ها ، کوچه ها و راهروهای تو در تو و تنگ و تاریک آن شهر ،  عبور از راکون پارک و سیتی هال، من که پازل های زیبایش را از یاد نخواهم برد مخصوصا معمای تابوی نقاشی !.

یادتان می آید که برای پیدا کردن یک کلید یا حل یک پازل چه استرس هایی را به جان می خریدیم و چه هیجاناتی را تجربه می کردیم ، باید بگویم که در این نسخه کارتان بسیار آسان شده به طوری که برای مثال در قسمتی از بازی برای باز کردن یک درب ، می توانید کلید را در کنار همان درب بردارید و به راحتی آن را باز کرده و به بخش بعدی هدایت شوید و گاهاً حس خاص گشت و گذار ، تفکر و کشف کردن موارد جدید از بازیکن کم و بیش گرفته شده است .

در کل باید بگویم که متاسفانه کپکام در اتفاقی عجیب رسماً اقدام به تحریف بازی کرده است و دیگر هیچ خبری از قسمت های زیبا و مهم رزیدنت اویل 3 وجود ندارد ، مثلا مکانی مهم با اتفاقات جالب و ترسناکش مثل راکون پارک و برج ساعت که از بخش های اصلی بازی بودند در رزیدنت اویل 3 ریمیک حذف شده اند و این شدیدا دوستداران این بازی را ناراحت کرد و البته که این اتفاق به ضرر بازی تمام شد .

بنابراین ایرادی که به  بازی وارد است ، بیشتر دور شدن از اصل جریان بازی اصلی است ، اما در کنار این دور شدن ، Resident Evil 3 Remake برای خیل عظیمی از گیمرها تجربه ای اکشن تر در کنار داستانی آزادتر نسبت به داستان و شخصیت ها را به ارمغان می آورد که می تواند طعم دلچسبی از یک بازی جدید مهیج را به بازیکنان بچشاند .

مکانی مهم با اتفاقات جالب و ترسناکش مثل راکون پارک و برج ساعت که از بخش های اصلی بازی بودند در رزیدنت اویل 3 ریمیک حذف شده اند .

اما طعم تلخ تحریف با حضور پر رنگ کارلوس در بازی ، تا حدودی کمتر حس می شود ، شاید حتی دلیل حذف شدن برخی قسمت ها همین حضور کارلوس در رزیدنت اویل 3 ریمیک باشد تا از طولانی شدن بیش از حد بازی جلوگیری شود ، هر چند که کوتاه بودن بازسازی رزیدنت اویل 3 ریمیک به خودی خود یکی از دلایل مهم گرفتن ایراد به این بازی باشد چرا که به صورت مداوم در کمتر از 6 ساعت می توان بازی را به پایان رساند . به نظر من کپکام می توانست بدون تحریف بازی و در کنار حضور جیل در همه قسمت هایی که نقش مهمی داشت ، کارلوس را هم در قسمت دیگری از شهر به بازی بیاورد و با این کار بازی را کمی طولانی تر و صد در صد زیباتر می کردند تا اینکه در جایی به جای اینکه جیل حضور داشته باشد او را حذف کنند و کارلوس را به میدان بیاورند . شما را نمی دانم اما من که موافق حذف جیل بدین شکل نبودم .حتی کپکام اینبار در چند انتهایی بودن داستان هم خساست به خرج داده و متاسفانه یک داستان پایانی ثابت را برای پایان بازی در نظر گرفته است .

 

رزیدنت اویل 3

 

اما برسیم به اصل قضیه یعنی دلیل اصلی ترس ، چه در رزیدنت اویل 3 و چه در نسخه ریمیک ، دلیل ترس چه کسی می تواند باشد به غیر از هیولای اصلی داستان یعنی نمسیس . من به شخصه فرار از دست نمسیس را هیچوقت فراموش نمی کنم ، خباثت نمسیس به این بازی رنگ و بوی خاصی می دهد . اما ذکر این نکته را هم باید یادآور شویم که در نسخه اصلی بیشتر از این هیولا می ترسیدیم چراکه شناختی از او نداشتیم و اولین برخوردمان را با نمسیس تجربه می کردیم اما در این نسخه دیگر از قبل انتظار آن هیبت غول آسا و ترسناک را داریم و دیگر از دیدنش سورپرایز نمی شویم . شاید بتوان گفت انصافا یکی از قسمت های زیبای نسخه ریمیک ابتدای بازی است ، جایی که کپکام با خلق صحنه ای بدون تحریف ، نمسیس را معرفی می کند و به میدان مبارزه می آورد ، این قسمت از داستان هم به موضوع خارج شدن جیل از شهر راکون نگاهی دارد و هم به معرفی نمسیس به بهترین شکل ممکن اشاره دارد . در کل باید بگویم که مبارزه با نمسیس جزء نکات مثبت این بازی به حساب می آید .

حال که صحبت از نکات مثبت بازی شد باید به این هم اشاره کنم که زامبی های رزیدنت اویل 3 ریمیک همچون گذشته باهوش هستند ، هر چند کمی کندی در حرکتشان به چشم می خورد اما همچون گذشته می توانند جیل را غافلگیر کنند و کارلوس را آزار دهند و حتی برخی از آن ها می توانند با یک ضربه به زندگی شخصیت های اصلی داستان پایان دهند و این یکی دیگر از نکات مثبت بازی است .

زامبی های رزیدنت اویل 3 ریمیک همچون گذشته باهوش هستند ، هر چند کمی کندی در حرکتشان به چشم می خورد اما همچون گذشته می توانند جیل را غافلگیر کنند و کارلوس را آزار دهند

اتمسفر بازی شدیدا گیرا و چشم نواز است در کنار گرافیک خیره کننده و زیبا ، محیط هایی با جزئیات عالی و بسیار ترسناک وجود دارد و در کنار همه این ویژگی ها طراحی شخصیت ها به درستی و زیبایی انجام شده است . کیفیت فنی طراحی محیط و شخصیت ها عالی است .

باید بگویم که رزیدنت اویل 3 ریمیک بازی ترسناکی به حساب می آید ، راکون سیتی همچون گذشته محیطی رعب آمیز دارد و برای بار اول که راکون سیتی را مشاهده می کنید و فرار مردم وحشت زده از دست زامبی های خونخوار را می بینید واقعا حس میخکوب شدن به شما دست خواهد داد . موسیقی هم یکی از بخش های اصلی و برگ برنده داستان است ، موسیقی نسخه ریمیک همچون گذشته در اتاق های امن ، بسیار زیبا و گوشنواز است و صدای هولناک زامبی ها در تاریکی مو به بدنتان سیخ می کند .

 

RE3 Remake

 

دوربین جدیدی در بازی استفاده شده است که بسیار نکته مثبت و خوبی است و اکشن گیم پلی هم نه تنها به نظر من بلکه به عقیده ی بسیاری از کاربران اکشنی با نکات تاکتیکی و فنی بسیار است که در کنار شلیک های واقع گرایانه و شبیه سازی شده بازی را دوچندان دلچسب کرده است . نبردها عالی است مخصوصا برای جیل که با جاخالی دادن های حرفه ای می تواند خود را از قسمت های زیادی نجات دهد ، البته کارلوس هم می تواند اما با ساختاری متفاوت تر . در بازی فروشگاهی وجود دارد که با اینکه بازی یک پایان ثابت دارد ولی با تنوع عناصرش لذت چند بار به پایان رساندن بازی را بیش از پیش زیباتر کرده است .

جمع بندی نهایی

امروز در برگ دانلود سعی کردیم بازی Resident Evil 3 Remake را بدون جانب داری و تعصب بررسی کنیم و به عنوان جمع بندی و نتیجه گیری نهایی باید مجددا به عرضتان برسانم که این بازی در کنار تحریفی که توسط کپکام در آن صورت گرفته و شاید به مزاج برخی از گیمرها خوش نیاید و با خود بگویند پس فلان محیط داستان اصلی چه شد یا فلان کاراکتر چه شد ، چرا داستان خطی است و تعدادی از این سوالات ، اما خوشبختانه داستان دارای جزئیات زیادی است و در کنار نبردهای عالی و گرافیکی خیره کننده و محیط های رعب آمیز و صدا گذاری دلچسبش می تواند تجربه ی کم نظیر دیگری را از دل رزیدنت اویل بیرون بکشد و باز هم برگ زرینی دیگر را در کارنامه کپکام ثبت کند ، هر چند که این سری باز هم می گویم تفاوت قابل توجهی با اصل داستان رزیدنت اویل 3 دارد و به اصول اصلی داستان پایبند نبود . حتما این بازی را تجربه کنید و با نظرهایتان سایر دوستان را بیشتر با این بازی زیبا آشنا کنید .

نویسنده : حسین


  • تاریخ انتشار رزیدنت اویل 3 ریمیک : 3 آوریل 2020

  • شرکت سازنده رزیدنت اویل 3 ریمیک : کپکام

  • سبک بازی رزیدنت اویل 3 ریمیک : ترس و بقا

  • پلتفرم بازی رزیدنت اویل 3 ریمیک : پلی استیشن 4 ، ایکس باکس وان ، مایکروسافت ویندوز


مطالب پیشنهادی


بررسی پلی استیشن 5 _ نهمین نسل کنسولی سونی

۵
از ۵
۱۶ مشارکت کننده
ادامه مطلب

برگ دانلود در راستای نیاز کاربران فضای مجازی به فایل های به روز شده و البته نسخه های اصلی برنامه های کاربردی و فایل های مالتی مدیا و نیاز به مقالات و کتاب های الکترونیکی و هر آنچه مورد استفاده کاربران در زمینه کامپیوتر ، موبایل ، فناوری و تکنولوژی است اقدام به تولید محتوای مورد نیاز کرده است . امیدواریم که بتوانیم مرجعی برای دانلود پارسی زبانان باشیم .
طبیعتاً همچون سایر وبسایت ها ، برگ دانلود نیز بر اساس اصول خاصی به کار خود دامه خواهد داد :
1_ اصول استفاده صحیح از سایت
2_ موارد نیاز

برای مطاله راهنمای استفاده صحیح از مطالب سایت برگ دانلود به صورت کامل به ادامه مطلب بروید.

​​​لطفاً اگر مشکلی در دانلود فایل ها همچون ، خرابی لینک دانلود یا هر گونه ایراد یا نقصی در مطالب وجود داشت از طریق بخش نظرات همان پست با ما در میان بگذارید تا خیلی سریع مشکل را برطرف سازیم . با این کار کمک بزرگی به ما می کنید .

​برگ دانلود یکی از مراجع بروز فناوری

​​​​برگ دانلود فقط با آی پی ایران قابل مشاهده می باشد

​راهنمای استفاده صحیح از مطالب سایت

​​نرم افزارهای ضروری

گذر از کرمچاله

سفری به دل تاریک سیاهچاله با مورگان فریمن

آفیس 2019

جدیدترین آپدیت آفیس 2019

​​​مطالب تصادفی

سریال see

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش